1

35 zaskakujących faktów o randkach

Randki pod lupą naukowców

Speed dating to pierwszy krok do nawiązania bliskiej znajomości, na której zależy wszystkim singlom. Podczas kilkuminutowej rozmowy decydujemy, czy chcemy kontynuować rozpoczętą znajomość, tak aby poznać nową osobę trochę lepiej już podczas kolejnych randek. A te rządzą się nieco innymi prawami. To, że są dłuższe, to tylko jedna z istotnych różnić. Powstało już wiele badań naukowych oraz opracowań na podstawie ankiet, dzięki którym wiemy o randkach o wiele więcej niż wcześniej. Zebraliśmy dla Was 35 najbardziej interesujących i zaskakujących faktów o randkowaniu, o których mało kto słyszał. Mamy nadzieję, że nie będą jedynie zdumiewającymi ciekawostkami, a być może okażą się pomocne oraz użyteczne przy nawiązywaniu bliskiej relacji i tworzeniu udanego związku. Życzymy miłej lektury i zachęcamy do komentowania, które z faktów zaskoczyły Was najbardziej.

Randki w liczbach

1. Badania pokazują, że mężczyźni mogą zakochać się już po 3 randkach, kobiety natomiast potrzebują z reguły aż 14 randek, do tego, aby się zakochać.
2. Przeciętnie pierwszy pocałunek następuje już na drugiej randce.
3. Od 6 do 8 randek potrzeba najczęściej, aby nowa znajomość przerodziła się w deklarowany z obu stron związek partnerski.
4. Psychologowie z University of Pennsylvania na podstawie danych od 10 000 uczestników imprez speed dating, stwierdzili że większość osób już po 3 pierwszych sekundach przekonuje się, czy rozmówca jest dla nich atrakcyjny.
5. Od 12 do 14 randek, to czas potrzebny do tego, aby para zaufała sobie na tyle, żeby podzielić się kluczami do własnego mieszkania.
6. 4 na 10 związków tworzonych przez osoby, które poznały się w miejscu pracy kończą się małżeństwem.
7. 48% kobiet i 38% mężczyzn przyznaje się, że sprawdza w internecie osobę, z którą mają się spotkać, a podobne liczby mówią o tym, że rezygnują z randki z powodu niekorzystnych informacji znalezionych w sieci.
8. Prawie 40% mężczyzn nie czuje się pewnie podczas pierwszej randki z kobietą.
9. Co najmniej 10% kont na portalach randkowych to profile fikcyjne.
10. 40% kobiet biorących udział w badaniu amerykańskiego portalu AOL, uważa że od 1 do 3 miesięcy, to odpowiedni czas na rozpoczęcie współżycia z nowym partnerem. Według 35% mężczyzn biorących udział w tej samej ankiecie, pierwszy seks powinien nastąpić już na 3 randce. Średnio nowe pary zaczynają współżycie po ok. 4-6 randkach.
11. Ponad połowa amerykańskich singli nie było na ani jednej randce w ciągu ostatnich 2 lat.
12. Ankieta serwisu YourTango wykazała, że 59% osób po rozstaniu pozostaje znajomymi na Facebooku ze swoimi ex.
13. 29% Amerykanów uprawiało seks na pierwszej randce.
14. W przypadku ok. 48% użytkowników internetowych portali randkowych, informacja o rozstaniu przekazywana jest za pośrednictwem poczty elektronicznej.
15. Mężczyznom w Polsce łatwiej o randkę. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę dane statystyczne. Według badania z 2015 roku na 100 kobiet mieszkających w Polsce, przypada niespełna 94 mężczyzn. Pod względem udziału kobiet w społeczeństwie rekord należy do Martyniki, gdzie na każdą setkę przedstawicielek płci pięknej przypada jedynie 84,5 mężczyzn. Po przeciwnej stronie znajdują się Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie stu kobietom odpowiada aż 274 mężczyzn.

Naukowcy podpowiadają

16. Wybranie ekscytującego miejsca na pierwszą randkę zwiększa szansę na wywarcie pozytywnego wrażenia na kobiecie. Miejsce takie powinno być jednak bezpieczne, aby nie stwarzać poczucia zagrożenia.
17. Najgorsze miejsca i pomysły na pierwszą randkę to restauracje fast-food, urodzinowe przyjęcie twojego dziecka, dom rodziców, impreza na której spotkasz swoją byłą dziewczynę oraz zakupy.
18. Badania dowiodły, że mężczyźni, którzy na randkę założą ubrania w niebieskim kolorze są bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. Kobiety natomiast wydają się mężczyznom bardziej atrakcyjne w kolorze czerwonym. Przeczytaj więcej w naszym artykule "Jak ubrać się na randkę?"
19. Włoskie restauracje są jednymi z najbardziej popularnych miejsc wybieranych na pierwszą randkę.
20. Pierwsze wrażenie wywierane na kobietę w 55% zależy od wyglądu i mowy ciała, w 38% od sposobu mówienia, a tylko w 7% od tego co mówi.
21. Powtórzenie dwa razy imienia osoby, z którą jesteś na randce powoduje, że powoli zmniejsza się dystans między wami, ponieważ okazujesz w ten sposób szacunek i zainteresowanie.
22. 4 najczęstszymi błędami popełnianymi podczas randki, są spóźnianie się, mówienie zbyt dużo o sobie, opowiadania o swoim ex oraz nadgorliwość.
23. Od 2 do 4 dni to optymalny czas na skontaktowanie się z osobą, z którą byliśmy na pierwszej randce. Zbyt szybki kontakt może odstraszyć obiekt naszego zainteresowania, natomiast zbyt długie zwlekanie z telefonem skutkować może brakiem ochoty na kolejną randkę.
24. Według specjalistów od randek, jeśli kobieta nie oddzwoni po dwóch wysłanych wiadomościach, nie jest zainteresowana dalszą znajomością.
25. Autorzy poradników randkowych sugerują, że dobrze jest poczekać przynajmniej do 3 randki, zanim zaprosi się kogoś na obiad do swojego domu.
26. Według badań tym co bardzo mocno przyciąga inne osoby płci przeciwnej jest pozytywne usposobienie. Taka postawa jest niezwykle zaraźliwa, dlatego mamy ochotę przebywać wśród szczęśliwych osób jak najdłużej.
27. Kobieta zostanie zagadnięta przy barze średnio 6 minut szybciej jeśli ma na sobie makijaż.
28. Najczęstszymi oznakami świadczącymi podczas rozmowy o zainteresowaniu ze strony kobiety są śmiech z żartów mężczyzny, bawienie się włosami, rumieniec w reakcji na komplement, nerwowa zabawa przedmiotami, takimi jak szklanka, pochylanie się ku mężczyźnie, czy drobne pomyłki słowne.
29. Kontakt wzrokowy i tzw. “zalotne spojrzenie” są podstawowymi i bardzo skutecznymi sygnałami świadczącymi o zainteresowaniu ze strony zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
30. Tajemniczość i niedostępność jest pociągająca. Im dłużej musimy się o kogoś starać, tym bardziej wydaje się on dla nas atrakcyjny. Nie należy więc spieszyć się z pójściem do łóżka, jeśli zależy nam na długiej i trwałej relacji.
31. Według badań dobrymi miejscami na flirt są kawiarnie, centra handlowe i szkoły, ponieważ większość ludzi jest otwartych na spotkania z innymi w tych miejscach. Słabo pod tym względem wypadają natomiast restauracje i kina.
32. Kobieta zwiększy prawdopodobieństwo podejścia do niej mężczyzny, jeśli przyjmie otwartą pozycję, nawiąże subtelny kontakt wzrokowy i uśmiechnie się.
33. Badania nad językiem ciała dowiodły, że eksponowanie części ciała, które zwykle nie są pokazywane, takie jak kark, stopy, kostki, czy łydki powodują większe zainteresowanie mężczyzn i skutkują większą liczbą zaproszeń na spotkanie.
34. Typy kobiet, które są najbardziej odpychające dla mężczyzn, to typ flirciary, osoba czepliwa oraz kobieta bardzo rozrywkowa. Natomiast zachowania kobiet, które znacząco zmniejszają szanse na udany związek, to zbyt wczesne zaczynanie rozmowy o małżeństwie, częste dramatyzowanie oraz mówienie zbyt dużo.
35. Według prawa stanu Kolorado, pocałowanie kobiety podczas snu jest nielegalne. Więcej niecodziennych zwyczajów randkowych z całego świata znajdziesz w naszym artykule "Zwyczaje randkowe na świecie".

Które z tych faktów były dla Was najbardziej ciekawe i zaskakujące? O których dowiedzieliście się po raz pierwszy w życiu? A może znacie inne, mało znane ciekawostki na temat randkowania? Czekamy na Wasze komentarze!

Chciałabyś poznać nowego partnera, ale nie wiesz gdzie go znaleźć? Podczas szybkich randek masz szansę spotkać kilkunastu singli w podobnym do Twojego wieku, którzy szukają stałego związku. Sprawdź najbliższe terminy imprez dla singli w największych miastach w Polsce.


Nie wiesz gdzie poznać swoją drugą połówkę? Zapraszamy na speed dating!

Wybierz swoje miasto i zapisz się na szybkie randki!

Brakuje Twojego miasta?

Przyjmujemy także zapisy wstępne na randki w innych miastach oraz dla innych grup wiekowych (np. 18-27, 25-35, 30-40, czy +40 lat).

Wypełnij formularz poniżej. Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

  MIASTO

  E-MAIL

  WIEK

  TWOJA PŁEĆ

  Komentarz ( 1)

  1. Odpowiedz
   Bogusława says:

   Dlaczego nie organizujecie spotkań osób niepełnosprawnych,tylko zdrowych i młodych
   Jestem po amputacji nogi w dodatku wdową
   Mam 68lat bardzo dokucza mi samotność

  Zostaw komentarz