Dlaczego warto wybrać się na speed dating?

We współczesnym świecie mamy coraz mniej czasu na poznawanie nowych osób i spotkania z nimi. Cierpi na tym nasze życie towarzyskie, przez co wiele osób czuje się osamotnionych i "niepełnych". Świetnym sposobem na nawiązanie nowych znajomości i znalezienie "drugiej połówki", jest tak zwany speed dating. Ów metoda została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych, ponad dwie dekady temu. Obecnie możemy się z nią spotkać na całym świecie - również w Polsce.

Czym jest speed dating?

Szybkie randki to doskonała metoda na poznanie wielu osób w krótkim czasie. Są to spotkania dla singli, które trwają zazwyczaj około dwóch godzin. W tym czasie rozmawiamy z wieloma osobami przez kilka minut - kiedy czas się skończy, czeka nas rozmowa z następną osobą. Po każdej "szybkiej randce" określamy, czy mamy chęć nawiązania dalszej znajomości z poszczególnymi osobami. Jeśli zarówno my, jak i nasz rozmówca wyrazi takową - zostaną nam przekazane jego dane kontaktowe.

Speed dating jest współczesnym rozwiązaniem wielu problemów towarzyskich. Wpisuje się w potrzeby społeczeństwa XXI wieku, które przez ograniczoną ilość czasu często zaniedbuje kontakty towarzyskie. Jeśli od dłuższego czasu szukamy związku, ale chadzanie do klubów czy barów oraz ciągłe przeglądanie profili na portalach randkowych nie przynosi nam żadnych efektów lub po prostu nie lubimy takich form nawiązywania znajomości - szybkie randki są doskonałym sposobem na znalezienie potencjalnego partnera, bądź partnerki.

Zalety speed datingu - dlaczego warto?

Decyzję o wzięciu udziału w imprezie dla singli każdy podejmuje z innych powodów. Ta metoda poznawania nowych ludzi posiada rozliczne zalety, a do każdej osoby trafiają inne. Jeśli nie jesteś przekonana do tego rozwiązania, sprawdź jak wyglądają takie imprezy w praktyce. Poznaj 11 najważniejszych zalet speed datingu i dowiedz się dlaczego warto z niego skorzystać.

1. Wysoka skuteczność

Jedną z największych zalet szybkich randek, jest ich skuteczność. Decydując się na speed dating, masz pewność, że spotkasz się z osobami, które mają taki sam cel jak Ty - znalezienie kogoś, z kim mogłabyś stworzyć stały i udany związek. Nie ma więc ryzyka (lub jest ono minimalne), że trafisz na osobę, która po kilku spotkaniach nie chce się dalej angażować. Co więcej - poznajesz bardzo wiele osób w krótkim czasie, a dane kontaktowe do siebie otrzymujecie dopiero, gdy oboje wyrazicie na to chęć. Sprawia to, że w chwili znalezienia pary, szanse na nawiązanie relacji z drugą osobą są bardzo duże. Zdecydowana większość uczestników imprez dla singli znajduje tam kogoś, z kim później przedłuża znajomość.

2. Gwarancja bezpieczeństwa

Na spotkania dla singli przychodzą tylko osoby zweryfikowane. Takie, które zaakceptowały regulamin imprezy i wiedzą, na jakich zasadach ma się ona odbywać. Speed dating to również wysoka kultura osobista i szacunek, ponieważ wszystkim uczestnikom udziela się specyficzny klimat spotkania. Niezobowiązująca atmosfera wprawia nas w pozytywny nastrój, dzięki czemu dobrze się bawimy i jesteśmy życzliwi dla innych osób - co naturalnie działa w dwie strony.

3. Świetna atmosfera i dobra zabawa

Speed dating jest również doskonałą formą spędzania wolnego czasu, jeśli jesteśmy singlami. Charakter spotkań jest bardzo lekki i niezobowiązujący. Z całą pewnością podczas rozmów czeka Cię wiele śmiechu oraz sytuacji wartych zapamiętania. Jeśli szukacie ze znajomymi alternatywy dla wieczornej wizyty w barze - impreza dla singli dostarczy wam mnóstwa dobrej zabawy. Przy okazji każde z was ma również okazję do poznania kogoś nowego. Nawet jeśli nie partnera czy partnerki - to na pewno znajomość wartą przedłużenia.

4. Brak poczucia odrzucenia

Kiedy po spotkaniu dla singli otrzymujesz kontakt do kogoś - możesz od razu zaprosić tę osobę na randkę. Masz pewność, że jest ona Tobą zainteresowana. Kolejnym udogodnieniem jest fakt, iż nikt nie dostaje informacji, kto konkretnie był nim zainteresowany - nie znajdziesz się więc w sytuacji, która przysporzy ci cierpienia i obniży twoją samoocenę. Pary dopasowują się nawzajem "w ciemno", nie wiedząc, co druga osoba o nich sądzi. Kontakt jest przekazywany tylko wtedy, gdy dwoje uczestników z własnej woli wyrazi zainteresowanie rozmówcą.

5. Oszczędzasz czas

Głównym założeniem formy poznawania nowych ludzi, jaką jest speed dating - jest oszczędność czasu. Już na początku rozmowy możesz przejść do meritum całego spotkania - czego szukasz i jakie jest twoje podejście do związku. Jeśli trafisz na osobę o zbliżonych upodobaniach, szybko zorientujecie się, że przypadacie sobie do gustu i nawiążecie kontakt. Natomiast jeśli tak się nie stanie - nic nie szkodzi, za kilka minut czeka Cię następna randka. Speed dating jako jedyna metoda poznawania nowych osób oferuje efekt natychmiastowy. W przypadku portali randkowych lub szukania partnera czy partnerki na własną rękę, zazwyczaj potrzeba nam tygodni lub czasem miesięcy, aby przekonać się, czy na pewno jesteśmy zainteresowani daną osobą. Na szybkich randkach wszystko dzieje się o wiele szybciej - od razu przechodzicie do rozmowy i macie szansę pokazać się z dobrej strony. Jeśli okaże się, że nie nadajecie na podobnych falach - do końca randki została zaledwie minuta lub dwie, a nie godzina, jak w przypadku "tradycyjnych spotkań.

6. Natychmiastowy efekt

Ta zaleta speed datingu jest ściśle powiązana z poprzednią - oszczędnością czasu. W ciągu ok. 3 godzin po zakończeniu serii randek, otrzymujesz kontakty do osób, które przypadły Ci do gustu - i to z wzajemnością. Nie ma potrzeby pisania przez wiele dni, jak to ma miejsce w przypadku czatów i portali randkowych. Nie musisz również robić "podchodów" zanim zaprosisz kogoś na randkę, ponieważ wiesz, że ta osoba jest tobą zainteresowana.

7. Jesteś całkowicie anonimowa

Na szybkich randkach nasi rozmówcy znają jedynie nasze imię, a jakiekolwiek dane kontaktowe otrzymują dopiero w chwili, gdy obie strony wyrażą taką chęć. Nie musisz się więc obawiać niezręcznych sytuacji lub plotek na twój temat w towarzystwie - speed dating gwarantuje niemal pełną anonimowość.

8. Brak natrętów

Problem natrętnych podrywaczy dotyczy przede wszystkim kobiet - jednak zdarza się także w przypadku mężczyzn. Sama konstrukcja speed datingu gwarantuje, że nie ma mowy o jakiejkolwiek nachalności ze strony niechcianych adoratorów. Jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie nami, ale go nie odwzajemnimy - ta osoba nie otrzyma żadnego kontaktu do nas, a my pozostaniemy anonimowi. Dla drugiej strony jest to wystarczający sygnał - dla nas natomiast gwarancja całkowitego komfortu. Każdy uczestnik imprezy dla singli przekazuje swoje dane tylko tym osobom, którymi jest zainteresowany.

9. Możesz poznać ludzi - nie tylko pod kątem związku

Na imprezie może zdarzyć się, że ktoś nie wpisuje się w twój typ charakteru czy urody pod kątem związku - ale mimo tego doskonale wam się rozmawia i nadajecie na podobnych falach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać speed dating do znalezienia przyjaciół czy znajomych, z którymi być może nawiążesz relację trwającą lata. Na szybkich randkach można spotkać naprawdę wielu interesujących ludzi, którzy mogą wprowadzić dużo pozytywów do naszego życia, nawet jeśli ostatecznie nie zdecydujecie się wejść w związek. Podczas tej krótkiej imprezy poznajesz wiele osób - możesz to więc wykorzystać, aby nawiązać ciekawe znajomości ogólnie, nie tylko pod kątem relacji partnerskiej.

10. Stajesz się bardziej towarzyski

Szybkie randki uczą, jak robić dobre pierwsze wrażenie i jak otwarcie rozmawiać z ludźmi. Speed dating sprawi, że będziesz bardziej towarzyski i obyty w rozmowie z ludźmi, dzięki czemu dużo łatwiej będzie ci nawiązać znajomość nawet poza obrębem imprezy. Umiejętności interpersonalne są niezwykle przydatne w każdej dziedzinie życia - zarówno prywatnej, jak i służbowej. Zatem speed dating to nie tylko zabawa, ale również bardzo przyjemny i skuteczny sposób na zyskanie nowych umiejętności, które pomogą nam odnaleźć się wśród ludzi i nawiązać z nimi kontakt.

11. Niska cena

Szybkie randki są również niezwykle tanie. Jednorazowy udział w imprezie dla singli wyniesie Cię ok. kilkadziesiąt złotych. To tyle samo lub mniej niż wyjście do baru ze znajomymi czy wizyta w kinie - a nie dość, że speed dating to świetna zabawa, to w dodatku masz szanse (i to całkiem duże) na poznanie interesującej i wartościowej osoby, z którą możesz spędzić nadchodzące lata swojego życia. Większość uczestników takiej imprezy, pod koniec otrzymuje co najmniej jeden kontakt do potencjalnej pary.

Czy warto wybrać się na szybką randkę - podsumowanie

Speed dating cechuje się dużą skutecznością, wysoką kulturą spotkania oraz wyśmienitą zabawą i przyjacielską atmosferą. Pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ w krótkim czasie możemy ocenić, kim jesteśmy zainteresowani - natomiast kontakt do swoich par otrzymujemy już w ciągu ok. 3 godzin po spotkaniu. Ponadto - mamy okazję rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne. Szybkie randki gwarantują również zachowanie całkowitej anonimowości i bezpieczeństwa, dzięki czemu nie musimy martwić się opinią innych ludzi lub niezręcznymi sytuacjami w życiu codziennym. Spotkania dla singli są płatne - ich cena jednak nie jest wygórowana i wynosi tyle, co jednorazowe wyjście do baru ze znajomymi czy obejrzenie filmu w kinie, a mamy przecież duże szanse na spotkanie swojej drugiej połówki.

Te liczne zalety speed datingu świadczą o tym, iż jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich singli szukających partnera. Zarówno tych nieśmiałych, jak i całkowicie otwartych na ludzi. Ze względu na wysokie szanse powodzenia randki i nawiązania długotrwałej znajomości, warto przynajmniej raz skorzystać z tej metody poznawania nowych ludzi. A nuż trafimy na miłość swojego życia już za pierwszym razem? Nawet jeśli nie - szybkie randki to zawsze doskonała zabawa.


Masz już dosyć samotności? Zapraszamy na szybkie randki!

Wybierz swoje miasto i zapisz się na speed dating!

Brakuje Twojego miasta?

Przyjmujemy także zapisy wstępne na randki w innych miastach oraz dla innych grup wiekowych (np. 18-27, 25-35, 30-40, czy +40 lat).

Wypełnij formularz poniżej. Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

    MIASTO

    E-MAIL

    WIEK

    TWOJA PŁEĆ