brak komentarzy

Mowa ciała na randce – jak ją odczytać?

Tajemnica mowy ciała - w czym tkwi jej sekret?

Podstawą komunikacji międzyludzkiej są bez wątpienia komunikaty werbalne, jednak oprócz słów, ogromne znaczenie ma język ciała. Poprzez mowę naszego ciała wysyłamy odbiorcy określone znaki. Zdarzają się sytuację, że robimy taką czynność całkowicie świadomie oraz celowo, realizując swoje zamierzenia. Jednak bywa też tak, że nasze ciało podświadomie wysyła sygnały, nad którymi nie mamy żadnej kontroli.

Dlatego tak bardzo istotne jest, aby zagłębić się w sztukę czytania mowy ciała, a gdy poznamy już jej sekret, będziemy mogli bezbłędnie odczytać zamiary oraz emocje drugiego człowieka. Jest to umiejętność, którą każdy z nas może opanować, jest przydatna w życiu codziennym, pracy itp., a przede wszystkim sprawdzi się z powodzeniem podczas randkowania. Dzięki czemu zyska się świadomość, pewność siebie, a co najważniejsze - znaczną przewagę w relacjach damsko-męskich.

Poniżej poznasz najważniejsze, najbardziej popularne gesty wykorzystywane w języku ciała. Swoje umiejętności komunikacji niewerbalnej możesz z powodzeniem doskonalić np. podczas popularnego speed datingu, gdzie podczas jednego spotkania masz okazję poznać wielu interesujących ludzi.

Kontakt wzrokowy kluczem do sukcesu

Nie bez powodu o oczach mówi się, że są zwierciadłem duszy. Z oczu możemy wyczytać dosłownie wszystkie emocje: smutek, radość, zdziwienie, rozbawienie, gniew. Osoby, które patrzą nam prosto w oczy są z reguły ludźmi otwartymi, ciepłymi, szczerymi oraz zainteresowanymi naszą osobą. Jeżeli ktoś spogląda w bok lub w górę symbolizuje to nieco chłodniejszą wobec nas postawę. Jeżeli jesteś na randce, koniecznie patrz partnerowi prosto w oczyNie bój się łapania kontaktu wzrokowego, gdy ktoś często na Ciebie spogląda możesz być pewien, że jest to absolutnie dobry znak i nie jesteś wobec takiej osoby obojętny. Koniecznie wybierz się na szybkie randki, a jeżeli w grupie spotkasz osobę, z którą nie będziecie mogli od siebie oderwać wzroku - jest to jak najbardziej pozytywny sygnał oraz pierwszy krok do bliższej relacji.

Mimika twarzy ma ogromne znaczenie

Jeżeli podczas randki zauważysz u drugiej osoby częste, szczerze, naturalne uśmiechy oraz zaczerwienione policzki - to dobry znak! Obserwuj te drobne gesty, ponieważ to właśnie one zdradzają całą prawdę. Jeśli nasz rozmówca wręcz wymusza u siebie uśmiech, unika naszego wzroku - może to oznaczać znudzenie oraz odrzucenie. Gdy chcesz zainicjować relację, to najlepszym sposobem podczas randki będzie szczery uśmiech do osoby, która wpadła Ci w oko, ten jeden, mały gest daje gwarancja przełamania lodów. Jak rozróżnić szczery, prawdziwy uśmiech od fałszywego? Naturalny uśmiech jest symetryczny, powoduje zmarszczki wokół ust oraz oczu, natomiast wymuszony uśmiech pojawia się jedynie na ustach.

Postura - cała prawda o postawie

Zapewne wiesz o tym, jak ważną rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Podczas spotkania Twoja postawa jest pierwszą rzeczą, która się rzuca w oczy rozmówcy. Szybkie randki to doskonałe miejsce nie tylko na poznanie świetnych ludzi czy też znalezienie miłości, a również na doskonalenie swoich umiejętności interpersonalnych. Pamiętaj o tym, żeby Twoja sylwetka była wyprostowana,  nie opuszczaj głowy ani wzroku, staraj się nie krzyżować rąk, gdyż poprzez ten gest stwarzasz dystans oraz niechęć. Musisz jednak mieć na uwadze fakt, że czasami gdy ktoś skrzyżuje ramiona, nie robi tego po to, aby się wycofać, a po prostu czuję się w takiej pozycji komfortowo.

Badania dowodzą, że skrzyżowane nogi symbolizują zamkniętą postawę, natomiast przyjęcie postawy naszego rozmówcy jest gestem zachęcającym do nawiązania bliższej relacji. Gdy podczas konwersacji osoba pochyla głowę, oznacza to, że chce wysłuchać co masz do powiedzenia.

Znaczenie gestykulacji

Jeżeli kobieta podczas rozmowy dotyka dłońmi swojej twarzy lub bawi się włosami - gest ten oznacza zainteresowanie oraz flirt, natomiast mężczyźni reagują w nieco odmienny sposób, wygładzając swoje włosy lub poprzez dotykanie klatki piersiowej. Nadmierna gestykulacja rąk może oznaczać zdenerwowanie, stres.

Teraz już wiesz co oznaczają takie drobne gesty, dlatego też koniecznie zwracaj uwagę na te subtelne znaki, które podczas randki bardzo łatwo można przeoczyć. Nie tylko słuchaj co Twój rozmówca ma do powiedzenia, ale staraj się również dokładnie go obserwować.

Kontakt fizyczny

W szczególności podczas pierwszych randek kontakt fizyczny zdradza nam bardzo wiele o intencjach drugiej osoby. Jeżeli zdarzają się sytuację, gdy Twój rozmówca dotyka Twojego ramienia, kolana, dłoni oraz cały czas dąży do inicjowania kontaktu fizycznego jest to bez wątpienia oznaka zainteresowania oraz flirtu. Jeżeli jesteś zainteresowany drugą osobą odwzajemnij ten dotyk. Jeżeli nie znacie się jeszcze zbyt dobrze, pamiętaj, aby nie przekraczać barier intymności drugiej osoby, gdyż może to być dla niej sytuacja mało komfortowa.

Speed dating to fantastyczna forma randkowania dla singli spragnionych miłości, ale również rozrywki. Podczas kilkuminutowych spotkań z wieloma uczestnikami masz szansę na poznanie kogoś nie tylko podczas rozmowy, a przede wszystkim podczas komunikacji niewerbalnej: niewymuszonych gestów i znaków  wysyłanych przez drugą osobę. Nie przeocz tych sygnałów, naucz się je odczytywać oraz ich używać, by wzbudzić zainteresowanie rozmówcy. Być może mowa ciała stanie się kluczem do sukcesu w Twoich relacjach damsko-męskich.


Masz już dosyć samotności? Zapraszamy na szybkie randki!

Wybierz swoje miasto i zapisz się na speed dating!

Brakuje Twojego miasta?

Przyjmujemy także zapisy wstępne na randki w innych miastach oraz dla innych grup wiekowych (np. 18-27, 25-35, 30-40, czy +40 lat).

Wypełnij formularz poniżej. Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

    MIASTO

    E-MAIL

    WIEK

    TWOJA PŁEĆ

    Zostaw komentarz