3

Portal randkowy, czy warto?

Czy warto korzystać z portali randkowych?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że ludzie nie zmienili się na przestrzeni tysięcy lat tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Dzieła sztuki, muzyka, dzieła filmowe i cała literatura zdają się potwierdzać, iż w wymiarze osobistym rozterki i problemy są stałe niemal od zawsze. Jak zatem wytłumaczyć, że suma jednostek takich samych jak wcześniej, zrodziła społeczeństwo, jakiego nie było nigdy wcześniej? I jak to możliwe, że stało się to tak szybko?

Epoka singli

Kilka dekad wystarczyło, aby z dominującego modelu rodziny "mama, tata i więcej niż dwoje dzieci" przejść do społeczeństwa, w którym więcej niż co czwarty dorosły jest singlem. Twierdzenie, iż jest się samotnym z wyboru niekoniecznie zawsze jest nieprawdziwe, aczkolwiek każdy zna kogoś, kto w przypływie szczerości przyzna, że brak partnera jednak mu doskwiera. Posiadanie bliskich osób jest kluczowym warunkiem szczęścia. Samo szczęście nim nie jest, jeśli nie możemy się nim z kimś podzielić (nie warto testować prawdziwości tego zdania - jest to w 100% pewne).

Przekleństwo ery cyfrowej

Całe otoczenie, w którym żyjemy, bezustannie ewoluuje. Dotyczy to świata nauki, przyrody, polityki, a w stopniu najwyższym prawdopodobnie techniki. Za sprawą najnowszych technologii maleje nasze zapotrzebowanie na realny, bezpośredni kontakt z innymi osobami. Ludzie odgradzają się od siebie, przesadnie dbając o prywatność i tzw. "święty spokój". Bez wychodzenia z domu można zamówić jedzenie z restauracji, zakupy ze sklepów wszelkiego typu, czy rozwiązać kłopoty z bankiem. Zjawisko to dotknęło również sposobów randkowania - a jakże, bez wychodzenia z domu.

Największe wady portali randkowych

Randkowanie przez internet nie jest niczym złym. Szeroki - niemalże nieskończony - wybór dostępnych dla nas partnerów jest potencjalnie wielką zaletą. Przed randką online nie musimy brać prysznica, używać perfum ani dbać o nienaganny strój. Wystarczy klikać i mieć nadzieję. Nadzieję na to, że po drugiej stronie znajduje się osoba ze zdjęcia i opisu, który znamy. Bardzo częste są sytuacje, kiedy kontakt ogranicza się do czatowania i na tym poprzestaje do samego końca. Bezowocne spędzenie całych lat na tego typu próbach poznania partnera nie jest najlepszym pomysłem. Gdyby tego było mało, wiele osób używa portali do urozmaicenia własnego życia i wcale nikogo nie szuka. Lęk przed spotkaniem to jedno, a niechęć do niego to zupełnie co innego. Odsetek czatujących osób pozostających w stałych związkach jest spory - nawet 20% wszystkich użytkowników. Nie jest to jedyne "oszustwo", na jakie narażeni są single na portalach randkowych. Nierzadkie są sytuacje, w których druga strona kłamie na temat swojego wyglądu, wzrostu, figury, przesyła zdjęcia innych osób. Anonimowość zmniejsza ryzyko poniesienia konsekwencji za takie działania, więc trudno im się przeciwstawić. Z całą pewnością szkoda czasu i nerwów na podobne rozczarowania.

Aplikacje randkowe tworzone są po to, aby zapewnić jak największy zysk ich twórcom. Oznacza to, że są projektowane w taki sposób, aby użytkownicy spędzali w nich jak najwięcej czasu i ciągle klikali w kolejne profile. Rodzi to ryzyko uzależnienia, niemal tak samo jak po kokainie, co szczegółowo wyjaśnia poniższy film.

Speed dating - realne randki z prawdziwymi osobami

Istnieje metoda zarazem skuteczna i nowoczesna. Połączenie tradycji z nowymi technologiami. Lekka, łatwa i przyjemna, a co najważniejsze - skuteczna. Speed dating (szybkie randki) to rozwiązanie dla tych, którzy naprawdę chcą kogoś poznać. Znalezienie partnera nigdy wcześniej nie było aż tak proste. Rejestracja online poskutkuje realnym spotkaniem twarzą w twarz, w trakcie którego nawiązać można bezpośredni kontakt z innymi poszukującymi szczęścia singlami. Badania wskazują, że w czasie od 90 sekund do 4 minut jesteśmy w stanie stwierdzić, czy druga osoba to ta właściwa - szybkie randki trwają od 5 do 7 minut, co daje spory zapas czasu i nie musimy się nigdzie spieszyć.

Kilka minut wystarczy na złapanie odpowiedniego kontaktu, pojawienie się "chemii" i stwierdzenie, czy ktoś nam pasuje (najlepiej z wzajemnością). W najgorszym razie ten czas pójdzie na marne - ale czymże jest 5 straconych minut wobec kilku tygodni lub miesięcy bezowocnego czatowania. Trwający ok. 2 godziny speed dating stwarza możliwość poznania nawet kilkunastu osób za jednym razem. Rotacja odbywająca się co kilka minut znacząco zwiększa szansę odnalezienia przyszłego partnera. Skuteczność potwierdzona jest opiniami uczestników.

Speed dating to najlepsze rozwiązanie dla singli, szczególnie tych z dużych miast. Osoby szukające partnera powinny przełamać strach i niepewność przed spotkaniem, a z pewnością się to opłaci. Skuteczność szybkich randek jest zaletą, przy której bledną wszelkie potencjalne wady.


Znudziło cię klikanie na portalu randkowym? Zapraszamy na szybkie randki!

Wybierz swoje miasto i zapisz się na speed dating!

Brakuje Twojego miasta?

Przyjmujemy także zapisy wstępne na randki w innych miastach oraz dla innych grup wiekowych (np. 18-27, 25-35, 30-40, czy +40 lat).

Wypełnij formularz poniżej. Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

  MIASTO

  E-MAIL

  WIEK

  TWOJA PŁEĆ

  3 komentarze

  1. Odpowiedz
   wersza says:

   Korzystałam z różnych portali randkowych. Moim zdaniem jest to ciekawe doświadczenie. Moim ulubionym jest minirandki.pl. Można spotkać wielu ciekawych ludzi chcących poflirtować jak również chcących czegoś więcej. Macie jakieś ciekawe doświadczenia związane z korzystaniem z takich portali?

  2. Odpowiedz
   Marek says:

   Super wpis!

  3. Odpowiedz
   Marcin says:

   Ciekawy artykuł. Cały przeczytałem. 🙂

  Zostaw komentarz