1

8 głównych przyczyn samotności

Dlaczego wciąż jesteś singlem i jak można to zmienić?

Niektórzy ludzie są singlami z wyboru - nie potrzebują trwałej relacji, wolą poświęcić cały swój czas pasji lub pracy. Jednak wiele osób wciąż zadaje sobie to samo pytanie: Dlaczego wciąż jestem samotna? Takie pytania często prowadzą do niskiej samooceny, do poczucia bezradności oraz niesprawiedliwości otaczającego nas świata. W czym zatem tkwi problem? Powinnaś wziąć pod lupę swoje życie, cechy charakteru oraz poprzednie związki. Pomogą Ci w tym poniżej przedstawione najczęstsze przyczyny samotności. Przeczytaj, a dowiesz się, co robisz źle, co możesz w sobie zmienić, aby udoskonalić siebie i znaleźć tego jedynego, by stworzyć szczęśliwy związek. Nie bój się spotykać z mężczyznami - speed dating może się okazać dla Ciebie nie tylko świetną zabawą, szybkie randki bardzo często owocują w "coś więcej", poznasz na nich wielu kandydatów i sama ocenisz, który jest wart bliższego poznania.

Przyczyny samotności - 8 głównych źródeł

Przeczytaj krótki poradnik o przyczynach samotności, przeanalizuj swoje wady i zalety, ustal plan działania...i do dzieła!

1. Zbyt wysokie wymagania

Stawiasz swojemu partnerowi wymagania - świetnie, każda szanująca się kobieta powinna je mieć. Bez wątpienia należy wymagać od drugiej połówki szacunku, miłości, zaufania. Jednak gdy stawiasz poprzeczkę zbyt wysoko, Twoje potrzeby wciąż rosną i w dodatku, dajesz mężczyźnie do zrozumienia, że nie potrafi im sprostać - pojawia się problem. Ciągłe domagania się i nakazy: powinieneś lepiej zarabiać, lepiej wyglądać, lepiej się ubierać, mieć lepsze wykształcenie - powodują że mężczyzna czuje się bezwartościowy i ucieka. Naturalnie możesz, a nawet powinnaś drugiej połówce pomóc w tym, aby stał się bardziej wartościowym człowiekiem. Na tym właśnie polega świetny związek, dwójka ludzi dzięki sobie, staje się lepszą wersją siebie. Oparte jest to jednak na wzajemnej miłości, zrozumieniu i akceptacji. Pamiętaj, nie wymagaj za dużo od swojego ukochanego, nic na siłę!

2. Niska samoocena

Jeżeli masz niską samoocenę, nie jesteś sama, wiele kobiet ma ten sam problem. Każdy ma kompleksy na punkcie swojej fizyczności lub charakteru, nie ma na świecie ludzi idealnych. Może kieruje Tobą strach przed tym "jak wypadnę na randce". Każdy z nas ma wady, ale również posiada zalety. I na tych ostatnich warto skupić swoją uwagę. Wyeksponuj swoje atuty, uczyń z nich siłę, skup się tylko i wyłącznie na plusach, jakie posiadasz. Jesteś niepowtarzalna i masz w sobie wyjątkowość, którą musisz podkreślić. To droga do akceptacji siebie oraz lepszego samopoczucia. Zapamiętaj: jaką Ty siebie widzisz, taką widzą Cię inni.

3. Brak pewności siebie

Kolejna z przyczyn samotności to nieśmiałość. Osoby, które są pewne siebie mają większe powodzenie i są lepiej postrzegane przez środowisko. Jak zdobyć tą pożądaną cechę? Randki i jeszcze raz randki! To właśnie one dadzą Ci siłę, pewność siebie, otwartość. Umawianie się na spotkania z mężczyznami oraz przejęcie inicjatywy, pomogą pokonać nieśmiałość i wydobędą tę towarzyską osobę, która w Tobie drzemie.

4. Natarczywe kontrolowanie partnera

Niektórzy uważają, że kontrola to podstawa zaufania. Jednak przeglądanie prywatnych wiadomości partnera, SMS-ów, wykazu rozmów telefonicznych, a co gorsze, desperackie kroki wynajmowania detektywa w celu śledzenia ukochanego, powodują, iż Twoje zachowanie jest oznaką braku zaufania. Taki mężczyzna szybko uwalnia się z niezdrowej relacji i znów zostajesz samotna. Dlatego nie kontroluj drugiej połówki, daj mu swobodę, a jeżeli masz jakieś wątpliwości co do jego wierności, pomoże tutaj szczera rozmowa w cztery oczy.

5. Pakowanie się w kolejny toksyczny związek

Twój związek znowu się rozpadł? Nie wiesz dlaczego, ale brniesz wciąż w toksyczne relacje, które Cię wyniszczają. Czujesz się rozczarowana partnerem oraz sobą. Ukochany zawiódł Cię, okazał się notorycznym kłamcą, zdradzał lub nawet znęcał się psychicznie bądź fizycznie nad Tobą. Korzenie "pakowania" się w toksyczne relacje, mogą mieć miejsce już we wczesnym dzieciństwie - gdy ojciec nie był opiekuńczy, rodzice okazali się niedojrzali. Teraz pragniesz mocnych, silnych emocji, bo zwyczajny związek wydaje Ci się nudny. Podświadomie wybierasz toksycznego partnera, uważasz że nie jesteś warta lepszego, wartościowego mężczyzny. To błąd! Musisz uświadomić sobie, że jesteś wyjątkowa, należy Ci się wszystko co najlepsze, a partner powinien Cię przede wszystkim szanować, troszczyć się i kochać. Patrz trzeźwo na wady i zalety, gdy poznasz kolejnego faceta, nie licz na to, że on się zmieni - unikniesz rozczarowania.

6. Zamykanie się na ludzi

Izolacja na otaczający świat, jest najczęstszą przyczyną samotności. Dlatego musisz otworzyć się na ludzi, wychodź z domu, idź do kina, na siłownię, do klubu, a co najważniejsze - wybieraj się na randki. Jak chcesz znaleźć idealnego partnera zamykając się oraz izolując? Pogłębia to tylko Twoją samotność. Znajdź w sobie odrobinę szaleństwa i odwagi, na pewno to w sobie masz - wyjdź do świata, do ludzi, uśmiechaj się!

7. Chorobliwa zazdrość

Jesteś osobą bardzo zazdrosną o każdą napotkaną kobietę, która uśmiechnie się do Twojego partnera, o każdą osobę, która skomentuje jego zdjęcie na Facebooku, o koleżanki z pracy bądź szkoły. Najchętniej schowałabyś go w złotej klatce, z dala od każdej osoby płci żeńskiej. Boisz się atrakcyjnej konkurencji, potencjalnej zdrady. Jednak takie zachowanie powoduje, że mężczyzna dusi się w związku. Nie możesz go odizolować od innych kobiet, ani robić awantur przez błahostki typu SMS od koleżanki z pracy. Zaufaj partnerowi, a zaskarbisz sobie jego wierność i miłość. Żaden mężczyzna nie będzie chciał związać się z osobą, która jest chorobliwie zazdrosna.

8. Sztywne zasady

Każda kobieta powinna mieć swoje zasady oraz się ich trzymać. Jednak w miłości warto kierować się sercem, a nie rozumem. Miłość jest zaskakująca, spontaniczna, nie taka, jaką sobie zaplanujesz. Często może namieszać Ci sporo w głowie i w życiu. Warto nagiąć czasami sztywne zasady, uciec od konwenansów, zdobyć się na odrobinę szaleństwa i odwagi, aby dosięgnąć upragnione szczęście i miłość. A może żyjesz od lat w nieszczęśliwym małżeństwie, pełnym rozczarowań, zdrad i tylko zasady powodują, że dalej tkwisz w tej niezdrowej relacji. Każdy zasługuje na miłość, radość, prawdziwe uczucie i namiętność. Słuchaj swojego serca, ono podpowie Ci, co jest dla Ciebie najlepsze.

Przede wszystkim pamiętaj, nie możesz zamykać się na świat i na ludzi. Dobrym pomysłem są szybkie randki, gdzie w ciągu jednego spotkania, masz szansę poznać wielu, interesujących mężczyzn, a pośród nich może tego jedynego. Wybierz się na speed dating, który odbywa się w największych miastach w Polsce. Oprócz świetnej, ekscytującej zabawy, masz szansę na prawdziwą miłość!


Masz już dosyć samotności? Zapraszamy na szybkie randki!

Wybierz swoje miasto i zapisz się na speed dating!

Brakuje Twojego miasta?

Przyjmujemy także zapisy wstępne na randki w innych miastach oraz dla innych grup wiekowych (np. 18-27, 25-35, 30-40, czy +40 lat).

Wypełnij formularz poniżej. Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

  MIASTO

  E-MAIL

  WIEK

  TWOJA PŁEĆ

  Komentarz ( 1)

  1. Odpowiedz
   Adam says:

   Znaleźć kogoś fajnego, rozumiejącego

  Zostaw komentarz