Brak komentarzy

8 głównych przyczyn samotności

Dlaczego wciąż jesteś singlem i jak można to zmienić?

Niektórzy ludzie są singlami z wyboru - nie potrzebują trwałej relacji, wolą poświęcić cały swój czas pasji lub pracy. Jednak wiele osób wciąż zadaje sobie to samo pytanie: Dlaczego wciąż jestem samotna? Takie pytania często prowadzą do niskiej samooceny, do poczucia bezradności oraz niesprawiedliwości otaczającego nas świata. W czym zatem tkwi problem? Powinnaś wziąć pod lupę swoje życie, cechy charakteru oraz poprzednie związki. Pomogą Ci w tym poniżej przedstawione najczęstsze przyczyny samotności. Przeczytaj, a dowiesz się, co robisz źle, co możesz w sobie zmienić, aby udoskonalić siebie i znaleźć tego jedynego, by stworzyć szczęśliwy związek. Nie bój się spotykać z mężczyznami - speed dating może się okazać dla Ciebie nie tylko świetną zabawą, szybkie randki bardzo często owocują w "coś więcej", poznasz na nich wielu kandydatów i sama ocenisz, który jest wart bliższego poznania.

Przyczyny samotności - 8 głównych źródeł

Przeczytaj krótki poradnik o przyczynach samotności, przeanalizuj swoje wady i zalety, ustal plan działania...i do dzieła!

1. Zbyt wysokie wymagania

Stawiasz swojemu partnerowi wymagania - świetnie, każda szanująca się kobieta powinna je mieć. Bez wątpienia należy wymagać od drugiej połówki szacunku, miłości, zaufania. Jednak gdy stawiasz poprzeczkę zbyt wysoko, Twoje potrzeby wciąż rosną i w dodatku, dajesz mężczyźnie do zrozumienia, że nie potrafi im sprostać - pojawia się problem. Ciągłe domagania się i nakazy: powinieneś lepiej zarabiać, lepiej wyglądać, lepiej się ubierać, mieć lepsze wykształcenie - powodują że mężczyzna czuje się bezwartościowy i ucieka. Naturalnie możesz, a nawet powinnaś drugiej połówce pomóc w tym, aby stał się bardziej wartościowym człowiekiem. Na tym właśnie polega świetny związek, dwójka ludzi dzięki sobie, staje się lepszą wersją siebie. Oparte jest to jednak na wzajemnej miłości, zrozumieniu i akceptacji. Pamiętaj, nie wymagaj za dużo od swojego ukochanego, nic na siłę!

2. Niska samoocena

Jeżeli masz niską samoocenę, nie jesteś sama, wiele kobiet ma ten sam problem. Każdy ma kompleksy na punkcie swojej fizyczności lub charakteru, nie ma na świecie ludzi idealnych. Może kieruje Tobą strach przed tym "jak wypadnę na randce". Każdy z nas ma wady, ale również posiada zalety. I na tych ostatnich warto skupić swoją uwagę. Wyeksponuj swoje atuty, uczyń z nich siłę, skup się tylko i wyłącznie na plusach, jakie posiadasz. Jesteś niepowtarzalna i masz w sobie wyjątkowość, którą musisz podkreślić. To droga do akceptacji siebie oraz lepszego samopoczucia. Zapamiętaj: jaką Ty siebie widzisz, taką widzą Cię inni.

3. Brak pewności siebie

Kolejna z przyczyn samotności to nieśmiałość. Osoby, które są pewne siebie mają większe powodzenie i są lepiej postrzegane przez środowisko. Jak zdobyć tą pożądaną cechę? Randki i jeszcze raz randki! To właśnie one dadzą Ci siłę, pewność siebie, otwartość. Umawianie się na spotkania z mężczyznami oraz przejęcie inicjatywy, pomogą pokonać nieśmiałość i wydobędą tę towarzyską osobę, która w Tobie drzemie.

4. Natarczywe kontrolowanie partnera

Niektórzy uważają, że kontrola to podstawa zaufania. Jednak przeglądanie prywatnych wiadomości partnera, SMS-ów, wykazu rozmów telefonicznych, a co gorsze, desperackie kroki wynajmowania detektywa w celu śledzenia ukochanego, powodują, iż Twoje zachowanie jest oznaką braku zaufania. Taki mężczyzna szybko uwalnia się z niezdrowej relacji i znów zostajesz samotna. Dlatego nie kontroluj drugiej połówki, daj mu swobodę, a jeżeli masz jakieś wątpliwości co do jego wierności, pomoże tutaj szczera rozmowa w cztery oczy.

5. Pakowanie się w kolejny toksyczny związek

Twój związek znowu się rozpadł? Nie wiesz dlaczego, ale brniesz wciąż w toksyczne relacje, które Cię wyniszczają. Czujesz się rozczarowana partnerem oraz sobą. Ukochany zawiódł Cię, okazał się notorycznym kłamcą, zdradzał lub nawet znęcał się psychicznie bądź fizycznie nad Tobą. Korzenie "pakowania" się w toksyczne relacje, mogą mieć miejsce już we wczesnym dzieciństwie - gdy ojciec nie był opiekuńczy, rodzice okazali się niedojrzali. Teraz pragniesz mocnych, silnych emocji, bo zwyczajny związek wydaje Ci się nudny. Podświadomie wybierasz toksycznego partnera, uważasz że nie jesteś warta lepszego, wartościowego mężczyzny. To błąd! Musisz uświadomić sobie, że jesteś wyjątkowa, należy Ci się wszystko co najlepsze, a partner powinien Cię przede wszystkim szanować, troszczyć się i kochać. Patrz trzeźwo na wady i zalety, gdy poznasz kolejnego faceta, nie licz na to, że on się zmieni - unikniesz rozczarowania.

6. Zamykanie się na ludzi

Izolacja na otaczający świat, jest najczęstszą przyczyną samotności. Dlatego musisz otworzyć się na ludzi, wychodź z domu, idź do kina, na siłownię, do klubu, a co najważniejsze - wybieraj się na randki. Jak chcesz znaleźć idealnego partnera zamykając się oraz izolując? Pogłębia to tylko Twoją samotność. Znajdź w sobie odrobinę szaleństwa i odwagi, na pewno to w sobie masz - wyjdź do świata, do ludzi, uśmiechaj się!

7. Chorobliwa zazdrość

Jesteś osobą bardzo zazdrosną o każdą napotkaną kobietę, która uśmiechnie się do Twojego partnera, o każdą osobę, która skomentuje jego zdjęcie na Facebooku, o koleżanki z pracy bądź szkoły. Najchętniej schowałabyś go w złotej klatce, z dala od każdej osoby płci żeńskiej. Boisz się atrakcyjnej konkurencji, potencjalnej zdrady. Jednak takie zachowanie powoduje, że mężczyzna dusi się w związku. Nie możesz go odizolować od innych kobiet, ani robić awantur przez błahostki typu SMS od koleżanki z pracy. Zaufaj partnerowi, a zaskarbisz sobie jego wierność i miłość. Żaden mężczyzna nie będzie chciał związać się z osobą, która jest chorobliwie zazdrosna.

8. Sztywne zasady

Każda kobieta powinna mieć swoje zasady oraz się ich trzymać. Jednak w miłości warto kierować się sercem, a nie rozumem. Miłość jest zaskakująca, spontaniczna, nie taka, jaką sobie zaplanujesz. Często może namieszać Ci sporo w głowie i w życiu. Warto nagiąć czasami sztywne zasady, uciec od konwenansów, zdobyć się na odrobinę szaleństwa i odwagi, aby dosięgnąć upragnione szczęście i miłość. A może żyjesz od lat w nieszczęśliwym małżeństwie, pełnym rozczarowań, zdrad i tylko zasady powodują, że dalej tkwisz w tej niezdrowej relacji. Każdy zasługuje na miłość, radość, prawdziwe uczucie i namiętność. Słuchaj swojego serca, ono podpowie Ci, co jest dla Ciebie najlepsze.

Przede wszystkim pamiętaj, nie możesz zamykać się na świat i na ludzi. Dobrym pomysłem są szybkie randki, gdzie w ciągu jednego spotkania, masz szansę poznać wielu, interesujących mężczyzn, a pośród nich może tego jedynego. Wybierz się na speed dating w Krakowie lub Katowicach. Oprócz świetnej, ekscytującej zabawy, masz szansę na prawdziwą miłość!

Masz już dosyć samotności? Zapraszamy na speed dating!

Sprawdź terminy szybkich randek w Krakowie i Katowicach lub zapisz się na speed dating w innych miastach, korzystając z formularza poniżej.

Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

E-MAIL

MIASTO

WIEK

PŁEĆ

Brak komentarzy

Speed dating, a język ciała

Tajemnica mowy ciała - w czym tkwi jej sekret?

Podstawą komunikacji międzyludzkiej są bez wątpienia komunikaty werbalne, jednak oprócz słów, ogromne znaczenie ma język ciała. Poprzez mowę naszego ciała wysyłamy odbiorcy określone znaki. Zdarzają się sytuację, że robimy taką czynność całkowicie świadomie oraz celowo, realizując swoje zamierzenia. Jednak bywa też tak, że nasze ciało podświadomie wysyła sygnały, nad którymi nie mamy żadnej kontroli.

Dlatego tak bardzo istotne jest, aby zagłębić się w sztukę czytania języka ciała, a gdy poznamy już jej sekret, będziemy mogli bezbłędnie odczytać zamiary oraz emocje drugiego człowieka. Jest to umiejętność, którą każdy z nas może opanować, jest przydatna w życiu codziennym, pracy itp., a przede wszystkim sprawdzi się z powodzeniem podczas randkowania. Dzięki czemu zyska się świadomość, pewność siebie, a co najważniejsze - znaczną przewagę w relacjach damsko-męskich.

Poniżej poznasz najważniejsze, najbardziej popularne gesty wykorzystywane w języku ciała. Swoje umiejętności komunikacji niewerbalnej możesz z powodzeniem doskonalić np. podczas popularnego speed datingu, gdzie podczas jednego spotkania masz okazję poznać wielu interesujących ludzi.

Kontakt wzrokowy kluczem do sukcesu

Nie bez powodu o oczach mówi się, że są zwierciadłem duszy. Z oczu możemy wyczytać dosłownie wszystkie emocje: smutek, radość, zdziwienie, rozbawienie, gniew. Osoby, które patrzą nam prosto w oczy są z reguły ludźmi otwartymi, ciepłymi, szczerymi oraz zainteresowanymi naszą osobą. Jeżeli ktoś spogląda w bok lub w górę symbolizuje to nieco chłodniejszą wobec nas postawę. Jeżeli jesteś na randce, koniecznie patrz partnerowi prosto w oczyNie bój się łapania kontaktu wzrokowego, gdy ktoś często na Ciebie spogląda możesz być pewien, że jest to absolutnie dobry znak i nie jesteś wobec takiej osoby obojętny. Koniecznie wybierz się na szybkie randki, a jeżeli w grupie spotkasz osobę, z którą nie będziecie mogli od siebie oderwać wzroku - jest to jak najbardziej pozytywny sygnał oraz pierwszy krok do bliżej relacji.

Mimika twarzy ma ogromne znaczenie

Jeżeli podczas randki zauważysz u drugiej osoby częste, szczerze, naturalne uśmiechy oraz zaczerwienione policzki - to dobry znak! Obserwuj te drobne gesty, ponieważ to właśnie one zdradzają całą prawdę. Jeśli nasz rozmówca wręcz wymusza u siebie uśmiech, unika naszego wzroku - może to oznaczać znudzenie oraz odrzucenie. Gdy chcesz zainicjować relację, to najlepszym sposobem podczas randki będzie szczery uśmiech do osoby, która wpadła Ci w oko, ten jeden, mały gest daje gwarancja przełamania lodów. Jak rozróżnić szczery, prawdziwy uśmiech od fałszywego? Naturalny uśmiech jest symetryczny, powoduje zmarszczki wokół ust oraz oczu, natomiast wymuszony uśmiech pojawia się jedynie na ustach.

Postura - cała prawda o postawie

Zapewne wiesz o tym, jak ważną rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Podczas spotkania Twoja postawa jest pierwszą rzeczą, która się rzuca w oczy rozmówcy. Szybkie randki to doskonałe miejsce nie tylko na poznanie świetnych ludzi czy też znalezienie miłości, a również na doskonalenie swoich umiejętności interpersonalnych. Pamiętaj o tym, żeby Twoja sylwetka była wyprostowana,  nie opuszczaj głowy ani wzroku, staraj się nie krzyżować rąk, gdyż poprzez ten gest stwarzasz dystans oraz niechęć.Musisz jednak mieć na uwadze fakt, że czasami gdy ktoś skrzyżuje ramiona, nie robi tego po to, aby się wycofać, a po prostu czuję się w takiej pozycji komfortowo.

Badania dowodzą, że skrzyżowane nogi symbolizują zamkniętą postawę, natomiast przyjęcie postawy naszego rozmówcy jest gestem zachęcającym do nawiązania bliższej relacji. Gdy podczas konwersacji osoba pochyla głowę, oznacza to, że chce wysłuchać co masz do powiedzenia.

Znaczenie gestykulacji

Jeżeli kobieta podczas rozmowy dotyka dłońmi swojej twarzy lub bawi się włosami - gest ten oznacza zainteresowanie oraz flirt, natomiast mężczyźni reagują w nieco odmienny sposób, wygładzając swoje włosy lub poprzez dotykanie klatki piersiowej. Nadmierna gestykulacja rąk może oznaczać zdenerwowanie, stres.

Teraz już wiesz co oznaczają takie drobne gesty, dlatego też koniecznie zwracaj uwagę na te subtelne znaki, które podczas randki bardzo łatwo można przeoczyć. Nie tylko słuchaj co Twój rozmówca ma do powiedzenia, a również staraj się go dokładnie obserwować.

Kontakt fizyczny

W szczególności podczas pierwszych randek kontakt fizyczny zdradza nam bardzo wiele o intencjach drugiej osoby. Jeżeli zdarzają się sytuację, gdy Twój rozmówca dotyka Twojego ramienia, kolana, dłoni oraz cały czas dąży do inicjowania kontaktu fizycznego jest to bez wątpienia oznaka zainteresowania oraz flirtu. Jeżeli jesteś zainteresowany drugą osobą odwzajemnij ten dotyk. Jeżeli nie znacie się jeszcze zbyt dobrze, pamiętaj, aby nie przekraczać barier intymności drugiej osoby, gdyż może to być dla niej sytuacja mało komfortowa.

Speed dating to fantastyczna forma randkowania dla singli spragnionych miłości, a również rozrywki. Podczas kilkuminutowych spotkań z wieloma uczestnikami masz szansę na poznanie kogoś nie tylko podczas rozmowy, a przede wszystkim podczas komunikacji niewerbalnej: niewymuszonych gestów i znaków  wysyłanych przez drugą osobę. Nie przeocz tych sygnałów, naucz się je odczytywać oraz ich używać, by wzbudzić zainteresowanie rozmówcy. Być może mowa ciała stanie się kluczem do sukcesu w Twoich relacjach damsko-męskich.

Masz już dosyć samotności? Zapraszamy na speed dating!

Sprawdź terminy szybkich randek w Krakowie i Katowicach lub zapisz się na speed dating w innych miastach, korzystając z formularza poniżej.

Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

E-MAIL

MIASTO

WIEK

PŁEĆ

Zostaw komentarz