brak komentarzy

6 wskazówek dla uczestników szybkich randek

6 skutecznych porad dla uczestników szybkich randek

Speed dating jest coraz popularniejszą formą poznawania nowych osób płci przeciwnej. W dobie internetu, smartfonów i aplikacji mobilnych, jest to świetna okazja, do tego aby poznać kogoś “prawdziwego”, spotkać się i w miłej atmosferze pogadać twarzą w twarz. Jeśli nigdy nie brałaś udziału w takiej imprezie pewnie wyobrażasz sobie jak to jest i czego można się po niej spodziewać. Speed dating ma określoną konwencję i rządzi się swoimi prawami, dlatego dla tych, którzy chcieliby wziąć w nim udział przygotowaliśmy kilka pomocnych porad, dzięki którym Wasze pierwsze (lub kolejne) doświadczenie z szybkimi randkami będzie jak najbardziej owocne.

Bądź sobą

Ta rada wydaje się dość wyświechtana, jednak w sytuacji, kiedy otoczeni jesteśmy wieloma nieznajomymi osobami, bardzo często staramy się udawać kogoś innego niż jesteśmy, aby wypaść pozytywnie w ich oczach. W takiej sytuacji należy zadać sobie pytanie: a co, jeśli to właśnie ten dzień i naprzeciwko Ciebie usiądzie Pan Idealny? Głupio byłoby zmarnować taką szansę na granie kogoś, kim nie jesteś. Bądź sobą i nie przejmuj się zbytnio, że ktoś Cię ocenia, ponieważ najprawdopodobniej osoba naprzeciwko Ciebie jest zbyt zajęta tym, aby zrobić na Tobie dobre wrażenie, by o tym myśleć. Jeśli spotkasz kogoś odpowiedniego, do kogo najzwyczajniej w świecie pasujesz, to on na pewno polubi Cię taką, jaka jesteś.

Wykorzystaj czas

Speed dating w założeniu jest szybki — standardowy czas na poznanie każdej osoby to 6-8 minut. Te kluczowe 480 sekund może się ciągnąć jak guma do żucia, kiedy naprzeciw nas usiądzie ktoś zupełnie do nas niedopasowany. Z kolei, kiedy poczujesz z kimś „chemię”, to dzwonek oznaczający zmianę partnerów wybrzmi szybciej, niż myślisz. Najważniejsze w szybkich randkach jest jednak rozsądne wykorzystanie danego nam czasu. Oczywiście nie ma tu miejsca na głębokie konwersacje o sensie życia, ale z pewnością każdemu możesz zadać ciekawsze pytanie, niż „jak Ci minął dzień?”. Niektórzy lubią krótkie rozmowy, inni nie. Jeśli należysz do tych drugich, spróbuj przygotować sobie wcześniej kilka tematów, pytań czy punktów zaczepnych konwersacji, które będziesz mógł wykorzystać w dowolnym momencie. Możesz także skorzystać z naszej listy proponowanych tematów rozmów odpowiednich na szybkie randki, a jeśli jesteś bardziej odważny możesz spróbować również zadawać pytania, które mocno zbliżają do siebie ludzi.

Obserwuj

Pamiętaj o tym, aby nie zasypać swojego rozmówcy gradem pytań, ani licznymi opowieściami, czy żartami. Jeśli zadajesz pytanie — wysłuchaj uważnie odpowiedzi. Nie przeprowadzaj wywiadu jak pani z telewizji, pozwól rozmowie płynąć swobodnie. Optymalnie jest. aby Ty i Twój rozmówca mówili mniej więcej tyle samo czasu, tylko w ten sposób można ocenić, czy chce się kontynuować dalej tę znajomość. Zwracaj uwagę na reakcje drugiej strony. Spróbuj także zwrócić uwagę na mowę ciała, sposób mówienia czy mimikę swojego rozmówcy. Nie zapominaj też o kontakcie wzrokowym!

Zdaj się na instynkt

Kilka minut to bardzo mało czasu na poznanie kogoś. Jednak czy nie jest tak, że instynktownie od razu wiesz, kto przypadł Ci do gustu, a kto nie? Zaufaj temu uczuciu, w końcu pewnie nie jest ono bezpodstawne. Jeśli od razu wiesz, że nic z tego nie będzie, nie zmuszaj się i po prostu pogadaj na luzie przez tę chwilę. W końcu na spotkanie z Tobą czeka jeszcze wiele innych osób. Unikaj jednak patrzenia wyłącznie na wygląd i zamykania się w swoim „typie” — szybkie randki to doskonała okazja, aby wyjść poza utarty schemat i poznać kogoś zupełnie odmiennego od naszych dotychczasowych partnerów czy miłostek — wykorzystaj to!

Wyluzuj

Szybkie zmiany partnerów, z którymi rozmawiasz i chęć pokazania się z dobrej strony, u niektórych wywołać mogą stres, co owocuje niepotrzebnym spięciem, czy speszeniem. Setki myśli w głowie, zastanawianie się nad tym, jak podtrzymać konwersację, rozpamiętywanie poprzedniej osoby, podczas gdy przed Tobą siedzi już kolejna, czy wątpliwości co do własnej elokwencji, wyglądu, postawy czy mowy ciała... Wszystko to może Cię prędzej czy później dopaść podczas szybkich randek. Wtedy warto wziąć głęboki wdech, rozluźnić się i przypomnieć sobie, że speed dating to głównie zabawa. Lepiej zatem wyluzować i cieszyć się tym doświadczeniem oraz nowymi znajomościami.

Zabierz koleżankę

Żeby szybkie randki były jeszcze lepszą zabawą, warto zabrać ze sobą kogoś znajomego, kto również szuka swojej drugiej połówki. Wiele osób przychodzi na nasze imprezy w towarzystwie koleżanki, czy kolegi, dzięki czemu czują się dużo pewniej i swobodniej. W końcu razem raźniej!

Mamy nadzieję, że nasze porady dotyczące udziału w imprezie typu speed dating okażą się przydatne i poskutkują świetną zabawą oraz nawiązaniem licznych i wartościowych znajomości, a przede wszystkim poznaniem tego jedynego, wymarzonego partnera. Życzymy powodzenia i zapraszamy na nasze szybkie randki organizowane przez nas w największych miastach w Polsce.


Masz już dosyć samotności? Zapraszamy na szybkie randki!

Wybierz swoje miasto i zapisz się na speed dating!

Brakuje Twojego miasta?

Przyjmujemy także zapisy wstępne na randki w innych miastach oraz dla innych grup wiekowych (np. 18-27, 25-35, 30-40, czy +40 lat).

Wypełnij formularz poniżej. Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

    MIASTO

    E-MAIL

    WIEK

    TWOJA PŁEĆ

    Zostaw komentarz