brak komentarzy

5 najważniejszych cech potencjalnego partnera

Na co warto zwrócić uwagę budując związek?

Każdy z nas dąży do szczęśliwego oraz harmonijnego związku, opartego na szacunku i zaufaniu. Wybierając swoją drugą połówkę kierujemy się aspektami, takimi jak wygląd fizyczny, spojrzenie na świat oraz przede wszystkim najważniejsze dla nas są cechy charakteru. Każdy człowiek ma własne oczekiwania oraz wymagania przyszłego wybranka i jest to jak najbardziej zrozumiałe, że mamy swoją wizję drugiej połówki. Jednak istnieją cechy uniwersalne, które są receptą na udany związek, o których powinien przeczytać każdy, kto szuka partnera, a również każda osoba, która już jest w związku.

5 kluczowych cech potencjalnego partnera

Jakie cechy są najważniejsze? Na to pytanie odpowiada wybitna psycholog dr Gwendolyn Seidman z Wydziału Psychologii na Albright College. Jej doświadczenie zawodowe oraz przeprowadzone badania na temat budowania związków, wykazały, iż istnieją pewne, kluczowe cechy osobowości, które znacząco wpływają na zadowolenie partnerów i ich relacji oraz budują udany związek. Sprawdź na jakich cechach powinnaś się skoncentrować.

1. Lojalność i uprzejmość

Badania wykazały, że są to cechy najbardziej pożądane przez partnerów. Przewyższają nawet atrybuty fizyczne, status materialny czy też status społeczny drugiego człowieka. Okazało się, iż właśnie lojalność i miłe usposobienie partnera znacząco wpływają na zadowolenie ze związku. Zaskakujący jest również fakt, że wśród badanych ukierunkowanych na atrakcyjność fizyczną oraz seksualną jest o wiele mniej zadowolonych osób, niż pośród partnerów, których druga połówka jest uprzejma, miła oraz lojalna. Już podczas pierwszej randki jesteśmy w stanie ocenić, czy nasz potencjalny partner posiada te istotne cechy.

2. Podobieństwo

Warto jest szukać partnera, który jest do nas podobny. Badania wykazały, że osoby, które mają podobne hobby, pasje, a również podzielają nasze wartości i kierują się takimi samymi zasadami, są w związku znacznie bardziej szczęśliwe. Dzieje się tak, dlatego że podobieństwa nas łączą i rzadziej popadamy w konflikty. To mit, że przeciwieństwa się przyciągają - tacy partnerzy częściej się kłócą, starają się przekonać do swoich racji i rzadko uzyskują kompromis. Jeżeli zależy Ci na trwałym, zgodnym związku, wybieraj partnera, który jest zbliżony do Ciebie wiekiem, wykształceniem, charakterem. Gdy wybierasz się na randkę zwróć uwagę, czy kandydat ma podobne zainteresowania oraz wartości.

3. Sumienność

Sumienny, wiarygodny partner jest godny zaufania. Zauważ, czy druga osoba wywiązuje się ze swoich obietnic - robi wszystko, aby je zrealizować czy może są to tylko puste słowa rzucane na wiatr. Obietnice bez pokrycia bywają bardzo frustrujące, dlatego obowiązkowo bierz tą cechę pod uwagę. Sumienność sprawia, że więź między partnerami jest trwała, a związek szczęśliwy. 

4. Stabilność emocjonalna

Jak ocenić czy nasz potencjalny partner jest stabilny emocjonalnie? Brak tej stabilności to ciągłe zmiany nastroju, zmiana zdania, wybuchy złości i gniewu, lęk i obawy. Nie możemy potraktować poważnie osoby, która nie wie czego chce, np. ciągle zakańcza związek, później chce do nas wrócić. Stabilność emocjonalna daje gwarancję bezpieczeństwa, a to podstawa udanego związku.

5. Przekonanie, że związek wymaga wysiłku

Partnerzy muszą być przygotowani na fakt, że udany związek wymaga wiele pracy obu stron. Związek to pracochłonne ognisko i bez ciągłej pielęgnacji o żar miłości, uczucie zaczyna przygasać. Idealna więź jest na dobre i na złe oraz przetrwa każdą porażkę, bazując na wzajemnym wsparciu. Wykorzystajmy tą wiedzę, a możemy liczyć na harmonijny, udany związek.

Jeżeli poszukujesz swojej miłości, koniecznie sprawdź u kandydata te kluczowe cechy - zwróć uwagę na nie już podczas pierwszej randki oraz podczas popularnego speed datingu, dzięki któremu prawdziwe uczucie znalazło już wielu singli. Nie czekaj, aż szczęście samo zapuka do drzwi, wyjdź mu naprzeciw! Pamiętaj, szczęściu trzeba pomóc - dlatego wykorzystaj szansę, jakie dają szybkie randki. Nie tracisz absolutnie nic, a możesz wiele zyskać.


Nie wiesz gdzie poznać swoją drugą połówkę? Zapraszamy na speed dating!

Wybierz swoje miasto i zapisz się na szybkie randki!

Brakuje Twojego miasta?

Przyjmujemy także zapisy wstępne na randki w innych miastach oraz dla innych grup wiekowych (np. 18-27, 25-35, 30-40, czy +40 lat).

Wypełnij formularz poniżej. Poinformujemy Cię droga mailową o najbliższych randkach dla Twojej grupy wiekowej w Twoim mieście.

    MIASTO

    E-MAIL

    WIEK

    TWOJA PŁEĆ

    Zostaw komentarz